Aluco

Aktualności

Wentylacja Przemysłowa od Aluco SystemWentylacja mechaniczna w połączeniu z naturalną wentylacją jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej ekonomicznych form napowietrzania i wentylacji dostępnych obecnie na rynku.

System wentylacji mechanicznej może przybierać postać zdecentralizowanych jednostek lub jako centralne napowietrzacze do wentylacji i ogrzewania budynków. W obu przypadkach typ przepływu powietrza może być decydujący dla uzyskania optymalnej wydajności. Ważnym czynnikiem jest poziom wymiany powietrza w obszarze roboczym. Ważne jest, aby wchodzące powietrze dotarło do pracowników jako świeże i czyste. W ten sposób powinno dostać się w obszar roboczy na jak najniższym poziomie. 

Zasadniczą zaletą systemu jest  kontrolowana wymiana powietrza o stosunkowo małej objętości gwarantująca maksymalną wentylację w obszarze roboczym. Przy powierzchni wentylacyjnej 2 m² i prędkości powietrza wywiewanego 2 m/s można uzyskać szybkość przepływu powietrza wylotowego wynoszącą około 14 000-15 000 m³/h. Odpowiada to wydajności wentylatora wyciągowego o mocy ok. 2 kW. Potencjał oszczędzania energii jest więc ogromny. Nawet w bardzo gorących fabrykach możliwe jest wietrzenie przy użyciu naturalnych jednostek dostarczających powietrze.

Zapraszamy do pobrania bezpłatnego katalogu - KATALOG (2,8 MB)


Powrót