Relacja z targów BAU 2023 w Monachium

Relacja z targów BAU 2023 w Monachium

17-22 kwietnia 2023

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z międzynarodowych targów budowlanych BAU, na których nasza firma zaprezentowała się pod koniec kwietnia.

W kilku zdaniach zawarliśmy też najważniejsze fakty i nasze przemyślenia na temat tego ekscytującego wydarzenia.

Źródło: bau-muenchen.com

BAU to jedna z największych na świecie targowych wystaw budowlanych, organizowana co dwa lata w Monachium (obecna edycja odbyła się po czterech latach przerwy). Stanowi ona doskonałą okazję do zapoznania się z najnowszymi trendami i technologiami w branży budowlanej, jak również do nawiązania kontaktów biznesowych. Podczas trwania targów prezentowane są najnowsze osiągnięcia w dziedzinie budownictwa, architektury, materiałów budowlanych, technologii oraz rozwiązań energetycznych. BAU to także miejsce spotkań z ekspertami z całego świata, gdzie można wymienić doświadczenia i czerpać inspiracje do działań na rzecz rozwoju branży budowlanej.

Źródło: bau-muenchen.com

Targi BAU 2023 – Podsumowanie

BAU, wiodące na świecie targi budownictwa, architektury, materiałów i systemów, powróciły do Monachium z doskonałym rezultatem po czteroletniej przerwie. W dniach 17-22 kwietnia, około 190 000 odwiedzających odwiedziło stoiska 2260 wystawców z 49 krajów, aby zapoznać się z innowacjami i trendami w branży. Mimo strajków na niemieckich lotniskach oraz w regionalnym i dalekobieżnym systemie transportu publicznego, frekwencja na targach osiągnęła świetny wynik.

Tymi słowami współprzewodniczący Reinhard Pfeiffer i Stefan Rummel podsumowali targi BAU 2023:

 „BAU po raz kolejny potwierdziło swoją pozycję jako wiodącej platformy dla innowacji i premier w segmencie budowlanym. Mimo czteroletniej przerwy, liczba firm, które zaprezentowały swoje oferty w Monachium, była większa niż kiedykolwiek wcześniej. Taki pozytywny odbiór targów, szczególnie jako wiodących międzynarodowych targów handlowych, jednoznacznie świadczy o ich znaczeniu i umocnieniu ich pozycji w branży.”

Świetna informacja zwrotna płynie również od odwiedzających. Badanie pośród gości BAU 2023, przeprowadzone przez niezależny instytut wykazało, że 98 procent respondentów oceniło targi jako „dobre do doskonałych”!

Wartym odnotowania jest także rekordowa „internacjonalizacja” tegorocznego wydarzenia. Targi odwiedziło ponad 80 000 gości z zagranicy, a zatem 40% całkowitej liczby odwiedzających. Spośród zagranicznych gości, największą frekwencją wykazała się Austria, Włochy, Szwajcarja, Polska i Turcja.

Z pełnym raportem można zapoznać się na stronie Organizatora.

 

Źródło: bau-muenchen.com

Aluco System na targach BAU 2023

Celem, jaki postawiliśmy sobie wybierając się na targi BAU było jak najlepsze zaprezentowanie gościom dwóch kluczowych produktów z naszej obszernej oferty. Chcieliśmy pokazać odwiedzającym:

  1. System przemysłowych świetlików dachowych Aluco Skylight,
  2. System oddymiania grawitacyjnego Aluco Fire.

Dzięki efektywnego planowaniu, stoiska podczas targów zostały pogrupowane tematycznie. Nasze stoisko było zlokalizowane w hali C2, gdzie znalazły się w firmy z dziedziny „Light / Smart Building”, a więc marki dostarczające rozwiązania takie jak żaluzje i inne systemy ograniczające dostęp światła, świetliki dachowe, systemy do automatyzacji budynków, windy, itd. To sprytne rozwiązanie skoncentrowało uwagę gości i kierowało do nas więcej odwiedzających zainteresowanych naszymi rozwiązaniami.

Zainteresowanie ofertą Aluco System było duże. W ciągu pięciu dni targowych przeprowadziliśmy dziesiątki ciekawych rozmów z gośćmi pochodzącymi z kilku krajów. Z wszystkich tych ciekawych spotkań wyciągamy budujący wniosek: klienci doceniają jakość, przywiązanie do detali oraz stałe inwestowanie w rozwój. Wszystkie te wartości są kluczowe dla naszej misji i od lat zgodnie z nimi rozwijamy nasze rozwiązania.

Targi BAU 2023 – nasze osobiste wrażenia

Co podczas tegorocznych targów BAU zrobiło na nas największe wrażenie? Na pewno ich wielkość i rozmach. Zdecydowanie były to największe targi w jakich mieliśmy okazję uczestniczyć. Godna podziwu była też bardzo staranna organizacja, jak i sama oferta towarzyszących wydarzeń.

Zdecydowanie trzeba podkreślić, że stanowiska wystawców na targach BAU były na najwyższym poziomie. Prezentowane technologie i rozwiązania były zaprezentowane w sposób bardzo interesujący i co najważniejsze – zrozumiały dla odwiedzających. Ciekawostką były także stoiska, które oferowały oprawę muzyczną w postaci DJ-a, co dodatkowo urozmaiciło doświadczenie zwiedzania targów.

Obowiązki wobec gości naszego własnego stoiska nie pozostawiły nam wiele czasu na zwiedzanie, ale i tak udało nam się zobaczyć część ekspozycji. Z racji branży w jakiej się obracamy szczególnie zainteresowały nas rozwiązania w zakresie innowacyujnych i energooszczędnych materiałów budowlanych. Widzieliśmy też kilka fantastycznych technologii jak np. geodezyjny zwierzak oparty na urządzeniu słynnej firmy Boston Dynamics – robot skanujący przestrzeń, a także BauBot – mobilny robot budowlany.

Podsumowując, targi BAU okazały się świetnym doświadczeniem. Nie wyobrażamy sobie, aby mogło nas tam zabraknąć podczas kolejnej edycji BAU 2025. Zatem do zobaczenia!

targi bau 2023 relacja i podsumowanie
targi bau 2023 relacja i podsumowanie
targi bau 2023 relacja i podsumowanie
targi bau 2023 relacja i podsumowanie
targi bau 2023 relacja i podsumowanie
targi bau 2023 relacja i podsumowanie
Chcesz być na bieżąco?Nowości w ofercie, ciekawostki z branży, aktualne prace, zakończone projekty...

Zapisz się na nasz newsletter. Raz na jakiś czas dostaniesz od nas maila, gdy w naszej firmie wydarzy się coś ciekawego. Bez spamu, słowo!

targi budowlane bau 2023 monachium
Prev Zapraszamy na BAU 2023
Next Udostępniamy do pobrania modele BIM
swietlik łukowy model bim

Comments are closed.