Spotkanie z ambasadorem Rumunii

Spotkanie z ambasadorem Rumunii

W ubiegłym tygodniu siedzibę Aluco System odwiedził wyjątkowy gość - ambasador Rumunii Cosmin Onisii. Spotkanie upłynęło na rozmowach o międzynarodowej współpracy.

Cosmin Onisii, Ambasador Rumunii w Polsce, odwiedził województwo świętokrzyskie w dniach 11-13 marca. W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, ambasador spotkał się z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim. Głównym tematem dyskusji była propozycja ambasadora dotycząca ustanowienia oficjalnej współpracy między województwem świętokrzyskim a regionem w północno-wschodniej Rumunii, którego stolicą jest Jassy.

Na czas wizyty zaplanowane zostały również spotkania z przedstawicielami trzech świętokrzyskich przedsiębiorstw – Aluco System, Barlinek oraz Romer. Wybór każdej z firm nie był przypadkowy. Delegacja miała na celu zbadanie możliwości współpracy w konkretnych branżach, a Aluco System oraz pozostałe firmy zostały zaproszone do rozmowy ze względu na ugruntowaną pozycję, stabilną sytuację oraz dobre wyniki finansowe.

Do siedziby naszej firmy ambasador Onisii zawitał w poniedziałek, 11 marca 2024. Spotkali się z nim Paweł Grudzień, prezes Aluco System oraz Tomasz Nowek, dyrektor  handlowy.

Spotkanie miało na celu rozważenie możliwości pogłębienia stosunków gospodarczych i handlowych, poprzez poszerzenie działalności polskich firm na rynku rumuńskim oraz wykorzystanie cech konkurencyjnych środowiska inwestycyjnego w Rumunii. Ambasador przedstawił konkretne propozycje współpracy oraz zadeklarował chęć pomocy w rozpoczęciu inwestowania na rumuńskim rynku.

Rumunia jest kierunkiem wartym poważnego rozważenia ze względu na dobre warunki do rozwoju działalności oraz dostępność terenów inwestycyjnych. Ponadto stanowi świetne okno na całe Bałkany.

W czasach, gdy internacjonalizacja przedsiębiorstwa jest jedną z kluczowych dróg do rozwoju i powiększania przewagi konkurencyjnej, tego rodzaju spotkania są świetną metodą do nawiązywania relacji biznesowych.

Chcesz być na bieżąco?Nowości w ofercie, ciekawostki z branży, aktualne prace, zakończone projekty...

Zapisz się na nasz newsletter. Raz na jakiś czas dostaniesz od nas maila, gdy w naszej firmie wydarzy się coś ciekawego. Bez spamu, słowo!

Prev Zbuduj własną oranżerię!
Next "Dozamel Case Study" w BUILDER EXCLUSIVE & QUALITY

Comments are closed.