Cerrad Starachowice

Systemy Świetlików Dachowych

Innowacyjny, bezmostkowy system świetlików dachowych.

W kwietniu 2018 r. zakończyliśmy montaż naszych produktów na obiekcie CERRAD w Starachowicach.

Inwestor wysoko ceni sobie jakość naszych produktów oraz fachowe doradztwo, dlatego jest to już nasza druga hala zrealizowana dla tego inwestora.

Na obiekcie zamontowaliśmy innowacyjny, bezmostkowy system świetlików dachowych  ALUCO SKYLIGHT THERM charakteryzujący się podwyższonymi parametrami izolacyjności termicznej o łącznej powierzchni 4000 m2.

W związku z wymogiem pożarowym, obiekt również został wyposażony w nasz system oddymiania grawitacyjnego składającego się miedzy innymi z klap dymowych umieszczonych w pasmach świetlnych w ilości 190 sztuk.

Zastosowany system sterowania oddymianiem jest w 100% autonomiczny, wyposażony dodatkowo w sygnalizację położenia klap, oraz możliwość sterowania napowietrzaniem.

Mając na uwadze duże nadwyżki ciepła z procesu produkcyjnego świetliki zostały również wyposażone w funkcję wentylacji grawitacyjnej, podzielonej na 22 stref zróżnicowanych termicznie. Wentylację obsługują centrale sterowania wyposażone w tablicę synoptyczną.

Dbając komfort pracy pracowników oraz fakt konieczności stosowania światła dziennego w procesach kontroli produkcji, wyposażyliśmy nasze świetliki w wypełnienie, charakteryzujące się bardzo dobrym rozpraszaniem światła po całej powierzchni hali, bez efektów skupień światła w jednym miejscu.